string(22) "RADY MIEJSKIEJ ŁASIN" string(22) "RADY MIEJSKIEJ ŁASIN"

Uchwała nr XXII/150/2012 RADY MIEJSKIEJ ŁASINz dnia 27 grudnia 2012w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych na terenie Miasta i Gminy Łasin oraz warunków i zasad korzystania z tych przystanków Na podstawie art. 15 ust.2 ustawy z dnia 16 grudnia 2010r. o publicznym transporcie zbiorowym (Dz. U. z 2011 r. Nr 5, poz. 131) ) Rada Miejska Łasin uchwala, co następuje:

Uchwała nr XXII/150/2012
RADY MIEJSKIEJ ŁASIN
z dnia 27 grudnia 2012


w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych na terenie Miasta i Gminy Łasin oraz warunków i zasad korzystania z tych przystanków

Na podstawie art. 15 ust.2 ustawy z dnia 16 grudnia 2010r. o publicznym transporcie zbiorowym (Dz. U. z 2011 r. Nr 5, poz. 131) ) Rada Miejska Łasin uchwala, co następuje:


§ 1. 1. Uchwała określa przystanki komunikacyjne, których właścicielem jest Miasto i Gmina Łasin oraz warunki i zasady korzystania z przystanków zlokalizowanych na terenie Miasta i Gminy Łasin.

2. Wykaz przystanków komunikacyjnych, o których mowa w ust. 1, określa załącznik do uchwały.

§ 2. Ilekroć w uchwale jest mowa o:

1) organizatorze- należy przez to rozumieć organizatora publicznego transportu zbiorowego;

2) operatorze- należy przez to rozumieć operatora publicznego transportu zbiorowego;

3) przystankach- należy przez to rozumieć przystanki komunikacyjne, o których mowa w §1 ust. 1 niniejszej uchwały.

§ 3. Z przystanków mogą korzystać wyłącznie operator oraz przewoźnicy posiadający potwierdzenie uzgodnienia zasad korzystania z przystanków komunikacyjnych, zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym na danej linii komunikacyjnej.

§ 4. Organizator publicznego transportu zbiorowego zastrzega sobie prawo likwidacji bądź zmiany lokalizacji przystanku komunikacyjnego. W okresie czasowego zawieszenia funkcjonowania przystanku komunikacyjnego, przewoźnik i operator mają prawo do korzystania z przystanków zastępczych wyznaczonych przez organizatora.

§ 5. Operator i przewoźnik korzystający z przystanków komunikacyjnych mają prawo zatrzymywać swoje pojazdy wyłącznie w celu umożliwienia pasażerom wsiadania i wysiadania. Zabrania się zatrzymywania pojazdów na przystankach w innym celu. Dopuszcza się możliwość postojów wynikających z rozkładów jazdy jedynie na pętlach autobusowych oraz przystankach początkowych i końcowych, o ile zostało to uzgodnione z organizatorem publicznego transportu zbiorowego.

§ 6. Przewoźnik i operator zobowiązany jest do:

1) zatrzymywania pojazdów w zatoce przystankowej, a w przypadku jej braku w taki sposób, aby nie ograniczać przepustowości i nie blokować przystanku oraz aby zapewnić bezpieczeństwo wsiadającym i wysiadającym

2) podjeżdżania jak najbliżej krawężnika w celu umożliwienia wsiadania osobom starszym i niepełnosprawnym;

3) ścisłego przestrzegania godzin odjazdu i przyjazdu ustalonych w obowiązującym rozkładzie jazdy uzgodnionym z organizatorem publicznego transportu zbiorowego.

§ 7. 1. Operator lub przewoźnik korzystający z przystanków podają do publicznej wiadomości, na każdym przystanku danej linii komunikacyjnej, rozkład jazdy uzgodniony przez organizatora.

2. Rozkład jazdy powinien zawierać nazwę operatora lub przewoźnika oraz może zawierać jego logo.

3. Aktualizacja rozkładu jazdy, po jego uprzednim uzgodnieniu z organizatorem, a także zapewnienie jego wymiany w przypadku, gdy przestanie być czytelny albo zostanie zniszczony należy do operatora lub przewoźnika, o którym mowa w ust. 1.

4. Wygląd tablicy zawierającej rozkład jazdy (wymiary, grafika oraz sposób montażu) podlega uzgodnieniu z organizatorem.

5. Zabrania się umieszczania na przystanku reklam lub innych informacji niż te, które dotyczą rozkładu jazdy.

§ 8. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

 
Przewodniczący Rady Miejskiej

Piotr Żuchowski

 

metryczka


Opublikował: Bartosz Żmuda (3 stycznia 2013, 13:32:39)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 4351